R

Šiemet jau tryliktąjį kartą Finansų ministerija inicijavo geriausių Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burės 2021“ rinkimus. Šiuo konkursu buvo siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus.  Pažangiausi ir reikšmingiausi projektai apdovanoti aštuoniose nominacijose: už darnios aplinkos kūrimą; už investicijas į žmogų; už bendruomeniškumo kūrimą; už inovatyvius sprendimus; už įdomiausius smulkaus verslo projektus; už efektyvumą  medicinoje; už investicijas į ateities mokyklą; už kūrybiškiausią projekto viešinimą.

Kėdainių miesto vietos veiklos grupė į šį konkursą pateikė 3 projektų paraiškas iš kurių viena buvo apdovanota nominacijoje ,,Už bendruomeniškumo kūrimą“. Apdovanojimą laimėjo Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminė organizacijos įgyvendinamas projektas „Tyla - ne kliūtis žinoti, suprasti ir bendrauti“. Šio projekto metu  socialinę atskirtį patiriantys klausos negalią turintys asmenys ir jų šeimos nariai bei socialinės rizikos šeimų nariai ugdo socialinius įgūdžius. Suteiktos galimybės mokytis lietuvių gestų kalbos atvėrė kelius kurtiesiems ir girdintiesiems kartu dalyvauti užimtumo veiklose, kokybiškai leisti laisvalaikį ir taip patenkinti bendravimo poreikį. Projektas taip pat padėjo užtikrinti informacijos prieinamumą Kėdainių klausos negalią turintiems asmenims  jau nuo vasario mėnesio titruojamos ir verčiamos į gestų kalbą miesto savaitės TV žinių laidos.

Šiemet konkurse dalyvavo beveik 100 projektų iš visos Lietuvos. Į antrąjį etapą buvo atrinkti  24 kandidatai. Vertindami projektus įvairių sričių ekspertai atsižvelgė į tai, ar projektai atitinka tikslinių grupių poreikius, ar jų siekiami rezultatai yra svarūs visuomenei ir svarbūs žmonėms. Taip pat buvo aktualus projektų naujumas, originalumas, rezultatų viešinimas ir ar projektų tęstinumas bus užtikrintas. „Europos burių 2021“ statulėlėmis skirtingose nominacijose apdovanoti 8 pažangiausi ir reikšmingiausi projektai.

VIKA 2

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, tik įstojus į Europos Sąjungą, buvo metas atsinaujinti iš esmės ir prisitaikyti prie vakarietiško gyvenimo kokybės.  „Ėmėmės tiesti kelius, vandentiekius, atstatinėti griūvančius pastatus ar statyti naujus. Anuomet mums trūko tiek kokybiškų priemonių, tiek ir paslaugų. Dabar ir toliau vyksta įvairūs atsinaujinimo darbai, tad būtini pokyčiai nesustos. Tačiau šiandien mums laikas sutelkti dėmesį į „minkštuosius“ projektus: tvaresnį, saugesnį, sveikesnį, išmanesnį pasaulį, kuriame investicijos tarnauja žmonėms ir jų gyvenimo kokybės gerinimui.

VIKA 1

Projekto vadovė Viktorija Mockutė pasidžiaugė, jog įgyvendinus projektą bus užtikrintas klausos negalią turinčių asmenų Kėdainių žinių informacijos prieinamumas. Sudarytos sąlygos projekto tikslinei grupei mokytis lietuvių gestų kalbos, taip mažinant kurčiųjų atskirtį, kurtieji ir girdintieji galės dalyvauti kartu veiklose, tenkinti bendravimo poreikį. Įvairios sociokultūrinės veiklos skatins projekto dalyvių užimtumą, kokybišką laisvalaikio praleidimą, užtikrinant veiklos pritaikymą klausos negalią turintiems asmenims.

Projektas finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Kėdainių miesto VVG informacija