123

Įsisiūbavusi pandemija ir karantino ribojimai neišvengiamai koreguoja visos švietimo sistemos ugdymo planus. Sudėtinga situacija neaplenkia ir Trečiojo amžiaus universitetų (TAU). Nors pirmojo karantino metu Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro TAU programų įgyvendinimas buvo visiškai sustabdytas, šiuo metu senjorai žengė drąsų žingsnį, ir kai kurie mokymai persikėlė į internetinę erdvę.

Įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis finansuojamą projektą „Draugiška senjorams bendruomenė“, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro projekto dalyviai pradėjo nuotolinius programos „Smegenų mankšta” susitikimus „Zoom“ platformoje.

Projekto koordinatorių ir programos „Smegenų mankšta“ rengėjų teigimu, šis kursas  apima ne tik atminties lavinimą mokantis užsienio kalbos, bet ir padės išlaikyti socialinius ryšius su užsienyje gyvenančiais šeimos nariais – vaikais ir anūkais, paskatins keliauti ir neužsisklęsti savo namų aplinkoje. Anglų kalbos dėstytoja Gražina Jedemskienė, vedanti užsiėmimus, pastebi, kad tikslingai projektui pritaikyta programa apima šnekamosios anglų kalbos gebėjimų tobulinimą. Lektorė pabrėžia, kad bet kurios užsienio kalbos mokymosi užsiėmimai, per kuriuos dalyviai  turi įsiminti, atpažinti ir suprasti žodžius, itin efektyviai lavina kognityvinius žmogaus gebėjimus. Programa bus įgyvendinama keliais lygiais, atsižvelgiant į dalyvių pasirengimą. Programoje dalyvaus 20 asmenų – 2 grupės po 10 dalyvių. Kiekvienas dalyvis dalyvaus 45 dienų (90 val.) užsiėmimuose.

Dar prieš Naujųjų metų šventes organizatoriai išplatino skelbimą apie rengiamus kursus, kuriame buvo nurodyta, kad dalis užsiėmimų vyks nuotoliniu būdu. Nors baimintasi, kad kai kam bus sudėtinga naudotis informacinėmis technologijomis, ar ne visi brandaus amžiaus žmonės turės kompiuterius, tačiau tai senjorus tik dar labiau paskatino priimti laikmečio iššūkį. Abi grupės sudarytos ir sausio mėn. kursų klausytojos (visos dalyvės – moterys!) iš visų Kėdainiuose veikiančių Trečiojo amžiaus universitetų ir kitų projekto partnerių nevyriausybinių organizacijų susirinko į pirmuosius nuotolinius anglų kalbos kursų užsiėmimus, kuriuose buvo visko: ir šypsenų, ir entuziazmo, ir techninių nesklandumų, ir pagalbos kolegai... Labiausiai džiugina, kad senjorai nenusileidžia jaunimui ir mokosi toliau.

Nors organizatoriai, visi Trečiojo amžiaus universiteto studentai ir mokymų lektorė Gražina Jedemskienė laukia gyvų susitikimų auditorijose, bet dabartiniai edukaciniai procesai tik patvirtina nuostatą, kad nuotolinis mokymasis yra veiksmingas būdas skatinti mokymąsi visą gyvenimą ir galimybė aktyviai dalyvauti sociume įvairaus amžiaus asmenims net neišeinant iš namų.

senjorai

 

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro informacija