R

Donatas Maselskis - vienas iš Asociacijos ,,Krepšinio naktis“ įkūrėjų ir vadovų, kuris turi daug svajonių. Viena jų - atrasti jaunuosius krepšinio talentus.

Kėdainiuose jau tapo įprasta, kasmet, paskutinį liepos mėnesio penktadienį rajono gyventojus ir svečius iš kitų miestų pakviesti išbandyti jėgas krepšinio naktyje, Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro sporto aikštyne. Antrosios Lietuvos religijos mylėtojus suburia naktinis krepšinio turnyras 3 prieš 3 „Krepšinio naktis“. Veiksmas prasideda apie 20 val. vakaro ir tęsiasi iki paryčių“, – pasakoja D. Maselskis. Prieš metus Kėdainiuose pirmąjį kartą praūžė turnyras „Krepšinio Diena '19“, kuriame dalyvavo net 25 komandos iš visos šalies: iš Kėdainių, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Vilkaviškio ir kitų šalies vietų. „Varžybose dalyvauja 9-16 metų sportininkai. Tiesa, sąlyga tik viena – šiame krepšinio mėgėjų turnyre, kad ir kaip norėtų, Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniaujantys profesionalūs krepšininkai dalyvauti negali.

donce

Kai D. Maselskis pirmą syki peržengė Kėdainų miesto VVG slenkstį ir pasiteiravo ar yra galimybė gauti finansavimą norimai veiklai ir pradėjo su užsidegimu pasakoti ką planuoja organizuoti, ir kaip viskas vyks, iš kart tapo aišku, jog šiuo žmogumi ne tik galima pasitikėti, bet ir būtina palaikyti jo idėją.

Asociacija ,,Krepšinio naktis“ įgyvendina projektą Socialinę atskirtį patiriančių vaikų užimtumo organizavimas Kėdainių mieste“. Projekto veiklos: sportinio pobūdžio ugdomosios treniruotės ir socialinių įgūdžių ugdymo lavinamieji žaidimai bei mokymai savanoriams, kurie dirbs su tiksline grupe. Tikimasi, kad tai padės socialinę atskirtį patiriantiems vaikams integruotis į Kėdainių miesto bendruomenės gyvenimą, labiau atrasti save, kelti sau asmeninius gyvenimo tikslus bei tapti pilnaverčiais Kėdainių miesto bendruomenės nariais.

Savaitgaliai, atostogos ar nutolinis mokymasis – tai metas, kai vaikams ir jaunimui nereikia eiti niekur, net ir į mokyklą. Tuomet dauguma tėvų susiduria su vaikų priežiūros ir užimtumo problema. Donatas su kolega, siekdamas didinti vaikų užimtumą bei skatinti fizinį aktyvumą organizuoja jiems krepšinio treniruotes, kurias per pusmetį pradėjo lankyti apie 50 vaikų ir jaunimo iš socialinės rizikos šeimų.

Lietingą spalio 14 d. vakarą nuvykus į treniruotę dar sykį įsitikinome, jog Donatas - ne tik stropus projekto veiklų vykdytojas. Jis - treneris, tačiau ir pats žaidžia krepšinį su visa komanda, todėl galbūt jam lengviau nei kam kitam suburti vaikus ir jaunimą, skatinti fizinį aktyvumą, ir kurti socialinius ryšius tarp jų.

krepsis3

,,Tam, kad fizinis aktyvumas taptų visą gyvenimą trunkančia sąmoninga veikla, būtina dar vaikystėje suformuoti tinkamus įgūdžius bei įpročius. Tai ir yra svarbiausia tėvų, pedagogų ir visuomenės užduotis" - sakė D. Maselskis.  Pašnekovo teigimu: ,,Pas mus lankosi ir tokie vaikai, kurie niekada iki šiol nelaikė rankose tikro krepšinio kamuolio, nebuvo sporto salėje ir nežino elementarių žaidimo taisyklių".

krepsis2

Nepakankamas vaikų užimtumas neretai lemia nusikalstamumo didėjimą, kitų deviantinių reiškinių plitimą tarp vaikų ir jaunimo. Užsiimdami laisvalaikiu prasminga, teigiama veikla vaikai neįsitrauks į negatyvių neformalių draugijų veiklą. Pasitenkinimas savo veikla skatina teigiamai save vertinti ir visokeriopai, pozityviai tobulėti, padeda įgyti pasitikėjimo bei įprasminti savo buvimą grupėje, bendruomenėje.

Donatas džiaugiasi, kad vaikai noriai ir aktyviai įsitraukė į jiems organizuojamus užsiėmimus.

krepsis3

 

Kėdainių miesto VVG informacija