stogas

Asociacija Kėdainių senamiesčio bendruomenė skaičiuoja 4 gyvavimo metus ir jau yra įgyvendinus nemažai įvairaus biudžeto akcijų, projektų ir kitų veiklų.

Džiugina tai, jog vis dažniau esame pastebimi ir kviečiami kitų organizacijų įvairiose renginiuose, pvz.: Vasario 16-osios pėsčiųjų žygyje, vasaros dviračių žygiuose, tradicinėje Agurkų šventėje ir kitose šventėse, kultūros renginiuose ir t.t. Kasmet švenčiame bendruomenės tradicine tapusia Moliūgynės vakaronę, tačiau į mūsų renginius vangiai įsilieja vos vienas, kitas miestelėnas iš kitų miesto bendruomenių, nors Kėdainių miesto seniūnijos teritorijoje šiuo metu jau aktyviai veikia 6 miesto bendruomenės.

            Asociacija Kėdainių senamiesčio bendruomenė įgyvendina projektą ,,Senamiesčio bendruomenės telkimas ir verslumo skatinimas -2pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, kurio įgyvendinimui dalinį lėšų finansavimą (2020 Eur.) skyrė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projekto tikslas - Stiprinti bendruomenės narių sutelktumą tenkinat socialinius poreikius, skatinti bendruomenės narių verslumą didinant aktyvaus laisvalaikio užimtumą. Uždaviniai:

-               Suorganizuoti baidarių žygį;

-              Organizuoti sutelktumą ir domėjimąsi amatais skatinančią išvyką į Anykščius;

-              Organizuoti tris edukacinius mokymus;

-              Suorganizuoti miesto seniūnijos bendruomenių vakaronę.

           Problema yra tai, jog miestelėnams itin trūksta įkvepiančių bendradarbiavimo, sutelktumą, verslumą skatinančių ir gerosios patirties pasidalinimo pavyzdžių. Visos miesto bendruomenės organizuoja tik uždarus, savo narius telkiančius renginius, nes ne visuomet gauna reikiamų paramos projektinių lėšų, o kita parama dažniausiai yra labai menka ar itin ribota.

Neretai tipiška trijų - keturių asmenų kėdainiečių šeima, turinti garbaus amžiaus tėvus, laisvalaikį leidžia patys vieni savo namuose, prie TV ekranų. Netgi sodybą ar kaimą jau retai kas ir beturi, o kitos aktyvaus užimtumo veiklos visiems šeimos nariams dėl minimalaus/vidutinio atlygio ar nestabilių šeimos pajamų yra neprieinamos.

Esamų problemų mažinimui projekto veiklomis bus organizuojamos aktyvių miesto bendruomenių bendruomeniškumą, sutelktumą ir verslumą skatinančios veiklos: miesto bendruomenių narių baidarių žygis Įgnalinoje Kiaunos upe, išvyka į Anykščius, aplankant Arklio amatų muziejų, o ruošiantis žiemos šventėms vyks 3 verslumą skatinantys edukaciniai mokymai ir bendra projekto dalyvių vakaronė.

            Pirmoje projektinėje veikloje, vienos dienos 15 km. baidarių žygyje Kiaunos upe dalyvavo 46 asm.: 12 iš Bartkūniškio kaimo bendruomenės (pirmininkas G. Dervinis), 24 dalyviai iš Senamiesčio bendruomenės ir 10 miestelėnų. Planavusių prie mūsų prisijungti Gediminaičių bendruomenės atstovų taip ir nesulaukėme.

             Kviečiame visas miesto bendruomenes iš anksto registruotis bei prisijungti prie mūsų projektinių veiklų įgyvendinimo.

Asociacijos Kėdainių senamiesčio bendruomenė

Pirmininkė Kristina Vainauskienė

socmin logo  

bendra

3

9

1

8

7